Deník snů – základ každého snílka

Deník snů  je zcela základním předpokladem pro posílení schopnosti lucidního (vědomého) snění. Na co se soustředíte, to roste. A co si uvědomujete, to můžete ovládat. To platí v každé oblasti osobního rozvoje. Včetně lucidních snů.

Zapisování snových zážitků vám pomůže lépe si uvědomovat vaše vlastní sny. Můžete o nich více přemýšlet, rozebírat je, nebo je vizualizovat.

deník snů

Jak využít deník snů naplno?

Kupte si deník. Mějte jeden deník určený pouze pro vaše snové zážitky. Žádné další školní zápisky ani jiné brutální kombinace s jinými zájmovými aktivitami. Jeden deník, který je určený pouze pro vaše sny. Může to být kouzelý rámovaný sešit s pevnou vazbou, který je až neuvěřitelně příjemný na omak.

Nebo to může být jen stoh papírů přicvaknutý k sobě. Záleží na vás.

Deník mějte společně s perem u postele. Váš deník si položte k posteli a nechejte jej u ní. Aby byl stále na dosah ruky v ten správný moment.

Usínejte s afirmací. Před usnutím se uvolněte a opakujte si “Tuto noc si dokonale pamatuji všechny mé sny.”  Tím budete programovat váš mozek k tomu, aby si sny lépe pamatoval, a vy si jich ráno vybavili co nejvíce a v co největší úrovni detailů.

Ranní pětiminutovka. Ráno hned po probuzení věnujte v úplném klidu 5 minut tomu, abyste si vybavili vaše sny. Buďte trpěliví. Vybování vám půjde hezky postupně. Detaily se začnou objevovat. Pro některé lidi je zpočátku velmi náročné si sny vybavovat. To vůbec nevadí. Prostě se v klidu snažte rozpomenout, co jste tu noc ve snech zažívali.

Zaznamenejte sny. Zapište si sny s co největším množstvím detailů. Pište je v přítomném čase (“právě procházím a objevuje se…”). Nezapisujte pouze to, co vidíte. Poznamenejte si i vaše myšlenkové pochody. Jak na vás daná situace působila? Co za pocity jste prožívali? Plyne ze snu nějaké poučení?

Pokud by existovaly jediné dvě veci pro provádění lucidních snů, tak jsou to…

Proto už teď máte dobrý základ. Ale nebojte. Teprve začínáme.

Svět snů je tou nejlepší možnou sebe-terapií. Vstupte do akademie lucidního snění a těšte se na více než 20 hodin videí, soukromou skupinu, e-knihu, snové meditace, a mnoho dalšího!

Těším se na sdílení lucidních zážitků!

? Vstupte do AKADEMIE LUCIDNÍHO SNĚNÍ!

Autor článku: Jan Skryja
Newsletter
Snový Instagram