Frekvence 1: Jan Skryja, lucidní snění a terapie sny

Podcast Frekvence 1 vás překvapí dynamičností a přímostí. V cca 30 minutách se jde rovnou k věci. Lucidní snění, sex ve snech, snová terapie, spánková paralýza, a mnoho dalšího…

Podcast v rámci Frekvence 1 byl svým průběhem unikátní. Vznikl z večerního radio programu s názvem Konečně pátek. Ondřej Kubala měl připravené velmi zajímavé oblasti k diskuzi, zároveň se ale podařilo do rozhovoru dostat celou řadu velmi kvalitních dotazů posluchačů.

Zajímavý byl také průběh rozhovoru, ze kterého následný podcast vznikl. V radiu Frekvence 1 docházelo k relativně krátkým živým vstupům, mezi kterými hrály tři písně. Během těchto vstupů bylo potřeba udržovat téma atraktivní, ale zároveň být co nejstručnější. Jít prostě rovnou k věci. Tím je tento podcast zcela unikátní a odlišuje se od všech ostatních formátů, ve kterých má host mnohem více prostoru. Díky tomuto “omezení” ale vzniklo něco jedinečného.

Část názvu podcastu říká: “V lucidních snech si můžete přesně určit, co chcete dělat. Díky nim dokážeme léčit i fobie.” Snové prostředí se skutečně využívá na budování odvahu a případné zmírnění projevu fobií. Je možné se konfrontovat s objektem strachu a zažívat reálná zlepšení v bdělém životě. Sny jsou velmi živým zážitkem, který dokáže hojit emoční rány, otevírat brány podvědomí, nakopnout kreativitu, významně posílit schopnost učení, a mnoho dalšího.

Když začne host přecházet až k příliš dlouhým rozpravám, dostane od moderátora znamení, že je potřeba to utnout. Dynamika je v tomto směru velmi důležitá. Pro ty z vás, kteří byste chtěli větší hloubku a postup od úplných základů, doporučuji lucidní akademii. V ní najdete postupně vznikajících více než 20 hodin obsahu, snové meditace atd.

Podívat se můžete také na přednášky, které měl Jan Skryja v rámci projektu Cesta Úspěšných. Na Vysoké škole ekonomické probral témata jako lucidní snění, mentální vítězství nebo osobní značka. V rámci tohoto projektu jako organizátor realizoval stovky hojně navštěvovaných akcí pro veřejnost a studenty.

Svět snů vás nadchne. Vědomá práce se sny se může stát tou nejlepší možnou sebe-terapií.

Deník Snílek Frekvence 1
Frekvence 1