Jiří Procházka a Jan Skryja: Buď šampionem svého života

Jiří Procházka je prvním člověkem v ČR, který získal titul šampiona v UFC, nejprestižnější světové MMA organizaci. Užijte si rozhovor s ním plný hlubokých vhledů, inspirace a témat pro rozvoj osobnosti.

Jiří Procházka o uvědomění a cestě bojovníka

Jakým způsobem je možné využít mentální principy bojovníka a zapojit je v každodenním životě? Jirka v rozhovoru popisuje rozměr uvědomění, které jde ale ruku v ruce s akcí. Bojovník si nemůže věci jen uvědomovat a být v neustálém klidu. Potřebuje také velmi aktivně a bystře konat, aby zvládl ty nejnáročnější situace. Mezi těmito dvěma stavy, tedy uvědoměním a akcí, je potřeba umět zcela automaticky přepínat.

V dalších částech rozhovorů je probírán také rozměr ducha. Souboj neprobíhá pouze na fyzické úrovni. Jde o to dokonale vnímat ducha nepřítele a svého vlastního ducha. Ovládnout svou mysl a nasměrovat jí tak, aby dokázala intuitivně zvládat náročné situace, zachovala si zdravý odstup a dostatečný vhled.

Mentální nastavení samuraje

Jiří v rozhovoru popisuje, jak si jej postupně Japonsko přitáhlo a že s ním byl vždy určitým způsobem propojený. Jeho cesta je inspirována přístupem japonských samurajů a jejich životem. Někdy se jim říká cesta strategie. Řada těchto přístupů vychází z řada dalších učení a rozhodně stojí za pozornost.

Z rozhovoru je patrné, že Jirkova slova jdou skutečně z jeho nitra. Z jeho pravé podstaty. To celému povídání ještě více přidává na síle. Rozhodně doporučuji si celý rozhovor pouštět opakovaně. Já sám jsem jej slyšel už čtyřikrát a pořád v něm objevuji nová uvědomění. Nejen to. Nejde pouze o slova, která jsou během rozhovoru vyřčena. Samotná energie rozhovoru působí velmi silně a může pomoci odhalit nové životní cesty.

Řadu dalších velmi inspirativních rozhovorů najdete na tomto odkazu.

Knihu Jana Skryji a Jaroslava Duška s názvem Tentokrát o magii snů najdete tady.

Všem Vám přejeme krásný poslech celého rozhovoru, krásné snění a úžasnou životní cestu.

jiří procházka a jan skryja