Proč lucidní snění?

Lucidní snění je stav, kdy víte, že jste ve snu. Uvědomíte si, že se jedná pouze o sen. Díky tomu můžete celou snovou scénu svobodně ovládat.

Je to úžasný pocit. Uvědomění snu a možnost zažít v podstatě cokoli, co si dokážete představit.

Lucidní snění = zábava na prvním místě?

Lucidní (nebo také vědomý) sen je většinou pro lidi zajímavý v tom, že se jim otevírá celá řada možností a aktivit, které by v běžném světě dělat nemohli. Mezi nejčastější lucidní aktivity patří létání a sex. Tady je výčet dalších činností (pro inspiraci), které můžete ve svých snech vyzkoušet…

  • Chodit po vodní hladině.
  • Setkávat se s celebritami.
  • Létat na dracích a zažívat fantastická dobrodružství.
  • Vydávat se do různých prostředí a obdivovat jejich krásy.
  • Vytvářet ohnivé koule.
  • Pohybovat s předměty silou své mysli.
  • A řadu dalších.

Lucidní snění

Hlubší přínosy lucidního snění

Mě osobně ale zaujaly zejména hlubší možnosti využití lucidních snů:

  1. Terapie – ve snech se můžete potkávat se sebou samotným a bavit se o všem podstatném ve vašem životě. Díky tomu se napojíte přímo na vaše podvědomí a dokážete vyřešit celou řadu životních výzev. Lucidní snění považuji za nejlepšího kouče, kterého na trhu můžete najít.
  2. Léčba fobií – v lucidních snech se někteří lidé potkávají se svými strachy, které si představují v přátelské podobě. Promlouvají s nimi, objímají je, nebo je jen pozorují. Tento pravidelný kontakt se strachem (fobií) vede k tomu, že strachy výrazně oslabují v reálném světě a po čase mohou odeznít úplně.
  3. Setkávání s mrtvými – díky vědomým snům je možné se lépe vyrovnat se ztrátou blízké osoby. Případě si k již zesnulým můžete chodit pro rady a hovořit s nimi.

Moje zkušenost

Toto je jen malý výčet toho, co je možné v lucidních snech dělat. Za dlouhé roky organizování osobnostně rozvojových přednášek je lucidní snění jedna z nejzajímavějších pomůcek, kterou jsem objevil.

Ještě během studia jsem si rád přispal na koleji, když už všichni odešli do školy. Věděl jsem, že když ráno vstanu, budu chvíli vzhůru, a pak opět usnu, tak po chvíli “vstanu z postele” a začnu se po koleji procházet. Tentokrát ale budu ve snu. Tehdy jsem nevěděl, že existuje něco jako lucidní snění. Jen mě bavil ten stav, kdy jsem ve snu vstal a objevoval zcela vědomě jeho prostředí (věděl jsem, že je to jen sen).

Po studiu lucidního snění jsem se dokázal zbavit pravidelné opakovaného nočního děsu, což pro mě byl zatím ten nejklíčovější moment.

Svět snů je tou nejlepší možnou sebe-terapií. Vstupte do akademie lucidního snění a těšte se na více než 20 hodin videí, soukromou skupinu, e-knihu, snové meditace, a mnoho dalšího!

Těším se na sdílení lucidních zážitků!

? Vstupte do AKADEMIE LUCIDNÍHO SNĚNÍ!

Autor článku: Jan Skryja
Newsletter
Snový Instagram

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *