Sen versus realita

Je to sen? Nebo jsem opravdu v reálném světě? Tuto jednoduchou metodu jsem naučil některé mé blízké, kteří díky ní zažili lucidní sny už během první noci!

Je to sen nebo je to skutečnost?

Když se vám zdá sen (a není lucidní), tak si většinou myslíte, že je to reálné. Nepřipouštíte si přece, že by to mohl být sen. Nemáte o tom žádné pochybnosti a ve snu fungujete, jako kdyby šlo o váš běžný den.

A co když je to teď stejné? Co když čtete tento text a prostě si nepřipouštítě, že se jedná o sen? Co když právě nyní ležíte v posteli a sníte, a toto všechno se vám jen zdá?

Zpochybněte současnou realitu!

Podívejte se kolem sebe a hledejte každý možný náznak toho, že jste ve snu. Dívejte se po místnosti, ve které právě jste, a přemýšĺejte, jestli je vůbec možné, že jste právě teď v běžném světě. Pozorně se zaměřujte na jednotlivé objekty. Pokud uvidíte cokoli jen trochu zvláštního, začněte to zkoumat.

Může to být tečka na stěně, křivě pověšený obraz, nesouvisle trčící papíry z koše, atd. Prostě cokoli, co by jen trochu nemuselo zapadat do prostředí místnosti.

sen, lucidní snění

Jakmile takto prozkoumáte celou místnost, položte si stěžejní otázku…

“Jsem ve snu? Zdá se mi to?”

Během vašeho zkoumání můžete také při zpochybňování použít různé věty, které si budete říkat ve své mysli: “To přeci není možné, aby ta váza byla takto nakřivo. To je ale zvláštní, že zrovna tato sklenice je položená na hraně stolu.”

Naučte se zpochybňovat realitu běžného dne. To je základní předpoklad pro lucidní snění.

Činnosti, které pravidelně opakujete během všedního dne, se velmi pravděpodobně projeví ve vašich snech.

Zvykněte si toto zkoumání zakončené větou “Jsem ve snu?” realizovat alespoň 10x denně. Nastavte si třeba upomínku na každou hodinu, aby vám to připomněla. Zároveň jej dělejte vždy, když se v běžném světe stane něco, co jste nečekali.

Někteří lidé si začnou pokládat otázku “Jsem ve snu?”  ve svých snech už po prvním dni aplikování tohoto cvičení! Tím se jejich běžný sen stává snem lucidním a mohou tak dělat všechny ty úžasné věci, které jsme si popsali v předchozím článku.

Svět snů je tou nejlepší možnou sebe-terapií. Vstupte do akademie lucidního snění a těšte se na více než 20 hodin videí, soukromou skupinu, e-knihu, snové meditace, a mnoho dalšího!

Těším se na sdílení lucidních zážitků!

? Vstupte do AKADEMIE LUCIDNÍHO SNĚNÍ!

Autor článku: Jan Skryja
Newsletter
Snový Instagram

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *