Snová znamení

Dalším důležitým prvkem, který vám umožní rozpoznat realitu od snu a stát se tak lucidním, jsou snová znamení. Tento článek navazuje na předchozí články.

Snová znamení v kontextu snového světa

Co se děje ve vašem snu? Procházíte se ulicí, promlouváte s někým známým, probíháte parkem, venčíte psa, jedete na kole,…?

Dobře. Ale co dál?

Létáte, potkáváte se s mrtvými, navštěvujete neexistující světy, bojujete s mamutem?

Sny jsou zajímavé v tom, že se v nich dějí věci, které by v normálním světě nedávaly smysl. A tomu se říká snové znamení.

Na jedné straně to mohou být naprosté šílenosti: draci, duchové, zjevení, nesmyslné předměty, přerostlá zvířata. Nebo aktivity jako létání, chození po vodě, vrhání ohnivých koulí, atd.

Na druhé straně může jít o aktivity, které jsou zcela běžné (reálné), ale z nějakého důvodu nedávají smysl. Mně se například často opakuje ve snech, že musím chodit na střední (a někdy i základní) školu a nerozumím tomu, proč. Vím, že mám obě tyto školy úspěšně ukončené, a přesto je musím navštěvovat.

snová znamení

Jak funguje snové znamení v praxi?

Zkuste se teď na chvíli zamyslet, jaká snová znamení se nejčastěji projevují ve vašich snech, a do které z těchto dvou kategorií patří. Sepište si je.

Uvědomění si svých vlastních snových znamení výrazně zvyšuje vaši schopnost zpochybňovat realitu (článek) a tím se častěji dostávat do lucidních snů.

Snová znamení si zapište do svého deníku snů (článek). U každého nového snu můžete snové znamení podtrhnout. Snová znamení se netýkají pouze věcí a aktivit. Může jít také o neobvyklé myšlenky nebo pocity, které právě prožíváte. Také se můžete setkat s tím, že věci nebudou v takovém kontextu, který byste očekávali (květináč na stropě, atd.).

Jestliže snové znamení rozpoznáte ve svém snu, udělejte test reality (článek). Ten vám potvrdí, že jste ve snu, a můžete začít tvořit.

Svět snů je tou nejlepší možnou sebe-terapií. Vstupte do akademie lucidního snění a těšte se na více než 20 hodin videí, soukromou skupinu, e-knihu, snové meditace, a mnoho dalšího!

Těším se na sdílení lucidních zážitků!

? Vstupte do AKADEMIE LUCIDNÍHO SNĚNÍ!

Autor článku: Jan Skryja
Newsletter
Snový Instagram