Test reality

Test reality navazuje na předchozí článek.

Jak jsme si řekli minule, to co opakujeme ve všedním dnu, se s velkou pravděpodobností projeví i ve snu. Na tomto principu fungují testy reality.

Test reality (reality check) je pohybový rituál, který budete opakovat každý den. Tento rituál vám má potvrdit to, že jste ve snu.

Mým nejoblíbenějším testem reality (TR) je to, že ukazováčkem jedné ruky tlačím do dlaně ruky druhé. V reálném světe se nic moc nestane. Prostě jen cítím tlak na dlaň. Ale ve snu téměř vždy nastane něco nepravděpodobného (v tom jsou sny skvělé). Můj ukazováček dlaní projde! Nebo mi začne z druhé strany dlaně vystrkovat kůže.

Tím poznám, že jsem ve snu. A mohu začít vytvářet kouzelný svět zázraků.

Prostrčení prsty dlaní může znít docela děsivě, ale nemusíte se ničeho bát. Ve snu vám to přijde docela normální. Tam se prostě neobvyklé věci dějí.


Jak trénovat test reality?

  1. Alespoň 10x denně se zastavte a sledujte okolí (viz předchozí článek). Můžete použít připomínky v telefonu, abyste na to nezapomněli.
  2. Zastavte se také u každé pozoruhodné situace, která u vás v daném dni nastane.
  3. Při každé z výše uvedených možností si položte otázku “Je to vůbec možné? Jsem ve snu?”
  4. Po položené otázce proveďte test reality.
  5. Provádění je potřeba procítit. Představujte si, že váš prst skutečně projde dlaní. Očekávejte to!

Emoce jsou v tomto případě velmi důležité. Připusťte si, že můžete být ve snu. Tím zvyšujete šanci, že vás napadne provést TR i během nočního snění.

test reality

Další 3 velmi účinné testy reality

  • Pohled na dlaň ruky – zadívejte se na dlaň vaší ruky. Po chvíli odvraťte pohled a podívejte se na ni zase. Ve snu bude vaše ruka vypadat jinak (budete mít o prst navíc, prsty se budou zvláštně pohybovat, atd.).
  • Zadržení dechu – dejte si ruku na nos a ústa tak, abyste nemohli dýchat. Ve snu vám pravděpodobně dýchání normálně půjde.
  • Totem – mějte nějaký totem a ve všedním dni s ním provádějte určitý pohyb (např. hod kostkou). Ve snu se při stejném pohybu stane něco nečekaného (např. hodíte devítku).

Nebo si můžete vymyslet vlastní TR. Fantazii se meze nekladou. Důležitá je disciplína v pravidelném provádění.

Svět snů je tou nejlepší možnou sebe-terapií. Vstupte do akademie lucidního snění a těšte se na více než 20 hodin videí, soukromou skupinu, e-knihu, snové meditace, a mnoho dalšího!

Těším se na sdílení lucidních zážitků!

? Vstupte do AKADEMIE LUCIDNÍHO SNĚNÍ!

Autor článku: Jan Skryja
Newsletter
Snový Instagram