Uvědomění: Snová terapie a lucidní snění

Podívejte se na celý záznam o uvědomění světa snů…

Uvědomění | Lucidní snění | Snová terapie

Uvědomění je základním stavebním kamenem osobního rozvoje. To, co jsi uvědomuji, mohu ovládat. To, co si neuvědomuji, ovládá mě. Ve snech to platí dvojnásob. Pokud si dokážeme uvědomovat, jak nám sny mohou pomáhat a jak jejich moc využívat, získáváme na svou stranu toho nejlepšího možného sebe-terapeuta.

Pokud chcete ve světě snů proniknout do velké hloubky, doporučuji vám lucidní akademii. Postupně v ní vzniká přes dvacet hodin obsahu a je celá k dispozici online. Díky tomu se můžete kdykoli vracet přesně k tomu, co potřebujete. Projdete si snovými meditacemi a dostanete možnost sdílet v soukromé skupině vaše prožitky.

Lucidní snění znamená, že si uvědomíte, že jste ve snu. Víte, že se vám to celé jen zdá. Díky tomu můžete sen ovládat. Zpočátku se jedná o velkou zábavu, po čase vás ale nadchnout také terapeutické možnosti vědomého snění. Snová terapie se dá jednoduše popsat jako činnost, díky které směřujete k lepšímu životu. Klíčovou otázkou je: Potřebujete lucidní snění k tomu, abyste využívali mocných přínosů snové terapie?

Všechny úžasné plody snového světa jsou spojeny se sněním jako takovým. Není potřeba snít lucidně. Proto je v lucidní akademii kladen velký důraz na práci s emočním nábojem. Vaše pocity jsou přenašečem do světa snů. Díky nim budete snadno realizovat své snové záměry, a to i v době, kdy ještě nebudete ovládat lucidní snění. V tom je snění krásné. Nemusíte ihned ovládnout praxi vědomého snění. Svůj snový dar můžete začít rozvíjet i bez toho. Lucidní snění má přínos v tom, že je často snadnější snový záměr realizovat. Víte, že jste ve snu, a jdete si za tím, co chcete řešit. I to ale nemusí být pravidlem platným pro všechny. Do velké míry záleží na míře tzv. lucidity, tedy vědomí toho, jak moc jste lucidní. Někdy mohou být naopak ty běžné sny prospěšnější.

Podívat se můžete také na starší přednášku o lucidním snění, která proběhla v rámci projektu Cesta Úspěšných.

Přeji Vám krásné a kouzelné sny.

Jan Skryja