Zdeňka Šíp Staňková a Jan Skryja – Dítě svobody a lásky

Zdeňka Šíp Staňková promlouvá o respektujícím rodičovství a principech, díky kterým může rodič pomoci svému dítěti dosahovat mentální svobody, lásky a vysněného života. Tyto principy jsou také skvělým rozvojem dospělých, kteří si mohou více uvědomovat své staré a nefunkční vzorce chování a neopakovat je při výchově svých dětí.

Těšit se můžete na celou řadu konkrétních modelových situací. Zdeňka Šíp Staňková Vám v otevřené a příjemné atmosféře rozhovoru odhalí některé z možností respektující výchovy. Tato nová role pro Vás nemusí být snadná. Proto je dobré obklopit se informacemi, které ho na této cestě podpoří.

Děti jsou taky lidi. Tak se jmenuje projekt a kniha Zdeňky. Tento název přesně vystihuje filozofii celého přístupu. Někdy se k vlastním dětem chováme hůře než k cizím lidem. Není k tomu ale žádný dobrý důvod. Někteří rodiče opakují vzorce chování jejich rodičů. Toto opakování vzorců může probíhat zcela nevědomě. Navíc může vycházet z traumat a emoční ran rodiče, které takto přenáší na své vlastní dítě.

Dobrá zpráva je, že z těchto zaběhlých modelů chování můžete vystoupit. Pomůžete hlavně svému dítěti, ale také sobě. Uvědomění starých vzorců chování a vystoupení z nich je jednou z nejúžasnějších věcí pro osobní rozvoj každého dospělého. Tímto transformačním procesem můžete díky vědomé respektující výchově procházet prakticky každý den Vašeho života.

Zdeňka Šíp Staňková a Jan Skryja

Respektující výchova je v krásné harmonii se světem snů. Z dětství si můžete nést celou řada traumat a emočních ran, které je možné ve snovém světě řešit. Tím odemykáte zcela nové možnosti Vašeho potenciálu. Velkým tématem jsou také sny našich dětí. Pokud má rodič strach a úzkost z nočních můr svého dítěte, přenáší tyto emoce na dítě. Postoj dospělého hraje zcela klíčovou roli ve zdravém vývoji potenciálu snového světa dítěte.

Jan je spoluautorem knihy Tentokrát o magii snů (Jaroslav Dušek a Jan Skryja). Je také autorem lucidní akademie, deníku Snílek, a dalšího obsahu. Jan je fascinovaný tématem respektující výchovy. Po přečtení knihy Děti jsou taky lidi si spoustu důležitých věcí uvědomil. Viděl také, jak je přístup Zdeňky v dokonalé harmonii se světem osobního rozvoje, který sám studuje a rozvíjí.

zdeňka šíp staňková a jan skryja

Další jedinečné rozhovory najdete na YouTube na tomto odkazu.

Krásné snění!